charmsara

سایز بندی پوست برای ساخت چرم

مساحت و سایز پوست یکی دیگر عوامل اصلی در انتخاب رتبه پوست است . مساحت پوست ها معمولا با اعتنا به سن , اندام , چاقی و لاغری و وزن حیوان در حین کشتار متغییر است . معمولا پوست ها در5 سایز مشتمل بر A , A+ , B , C . D مدل بندی می گردند . این بعدها از 156 دسی متر در اصلی ترین سایز یعنی +A تا حدا اقل 80 دسی متر برای سایزD متغیر است .
از چرم شترمرغ کوچک , به دلیل کم بودن مساحت چرم در دوخت کیف های چرمی کوچک مانند کیف پول استفاده می گردد .
برش و مفتوح کردن درست پوست
یک کدام از بزرگترین نکات در داشتن یک پوست کیفیت خوب و دارنده جايگاه بالا , شیوه برش و پوست کنی شترمرغ و صورت آخرین آن بعد از گشوده شدن است . اینک در کشتارگاه های داخلی شترمرغ نیز بر روی ریل خط کشتار مرغ و نیز خط کشتار دام سبک ( گوسفندی ) کشتار می گردد . برای برش پوست سلاخ بایستی یک خط برش بی واسطه و ظریف از میانه سینه حیوان از محل ذبح تا دم و یک خط برش دیگرعمود بر این خط برای مفتوح کردن پوست در محل پاها انجام دهد . همینطور برشی دیگر در محل تلاقی بالهای حیوان هم زده میگردد .
جراحات پوست و نوک چینی حیوان
ضرر به پوست شترمرغ به صورت بریدگی یا این که خراشیدگی ساخت شده در زمان دوره‌ء رشد منجر کاهش کیفیت پوست میگردد که در سود کیفیت و قیمت پوست را به شدت کاهش میدهد .
کاهش زیان ناشی از زخم دیدگی پوست یکی‌از هدف ها پرورش‌دهندگان شترمرغ است . شترمرغ ها علی الخصوص جنس نر این حیوان به دلیل خصلت تهاجمی و رام نشدنی که دارا‌هستند معمولا خویش و یا این که همدیگر را در گیر جراحات ناشی از نوک زدن می نمایند . . معمولا شترمرغ مهاجم با نوک های تیز و غالب خویش پوست حیوان دیگر به ویژه ماده ها را در گیر آسیب می نمایند . بر این پایه رویش دهندگان ماهر به سوی سلامت ماندن پوست حیوان‌ها مزرعه در زمان 9 تا 13 ماهه رویش مبادرت به چیدن نوک ساکنان چموش بخصوص نرهای مزرعه می نمایند .

برچسب‌ها: کیف چرم ,
+ نوشته شده در  شنبه 20 آبان 1396ساعت 8:54  توسط charmsara  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]